SZYBKA POŻYCZKA NA KAŻDY CEL. KONSOLIDACJA POŻYCZEK!

ILE POŻYCZASZ?

Szybka pożyczka na każdy cel

PIERWSZA POŻYCZKA
RRSO = 0%

.
KWOTA

Porównaj pożyczki pozabankowe

Ocena 7.6 pkt.

Smartney.pl

Smartney.pl
Smartney.pl
Max. kwota pożyczki
60000 zł
Max. okres pożyczki
60 rat
Min. wiek
25
Ocena
7.6

Jakie bonusy może zapewnić nam konto bankowe

Niezwykle duża konkurencyjność na rynku usług finansowych wymusza na bankach stałe modyfikowanie i dostosowywanie swoich produktów zarówno do potrzeb klientów., jak i realiów biznesowych. Z tego względu oferty z pozoru nieskomplikowanej usługi jaką jest rachunek bankowy dają klientom coraz więcej możliwości przy stosunkowo niskim koszcie, a czasem nawet całkowicie bezkosztowo. Sprawdźmy, jakie korzyści dają nam obecnie konta bankowe oraz czym się kierować podczas ich wyboru.

ranking kont

Koszty utrzymania konta bankowego

Warto na początku podkreślić, że podstawową opłatą związaną z kontem jest ta dotycząca jego utrzymania. Oznacza to, że bank co miesiąc pobiera pewną sumę z naszego rachunku w zamian za to, że możemy z konta w ogóle korzystać. Opłaty te mogą wynosić od kilku do kilkunastu złotych. Niektóre banki rezygnują z tej opłaty przede wszystkim po to, aby wyróżnić swoją ofertę na tle konkurencji i tym samym przyciągnąć nowych klientów. Przeglądając ranking kont można w nim znaleźć właśnie takie oferty, które deklarują bezkosztowe utrzymanie konta. Warto jednak dokładnie zapoznać się z warunkami takiej oferty, gdyż może się okazać, że darmowy rachunek takim się okaże dopiero po spełnieniu pewnych warunków, na przykład wówczas, gdy za pomocą karty płatniczej dokonamy w miesiącu transakcji na określoną kwotę lub na nasze konto wpływać regularnie będzie wpływać wynagrodzenie bądź określona kwota pieniędzy. W przypadku, gdy takiego warunku nie dotrzymamy, może zostać naliczona opłata za prowadzenie konta.

Inne opłaty dotyczące prowadzenia konta bankowego mogą wiązać się z dokonywaniem przelewów międzynarodowych lub pobieraniem z rachunku gotówki w bankomacie oraz placówce stacjonarnej. 

Zanim więc zdecydujemy się na wybór konta bankowego kierując się jego niskimi lub zerowymi kosztami utrzymania, warto sprawdzić, czy na pewno jesteśmy w stanie spełnić warunki, jakie stawia nam bank.

 

Bonusy kont bankowych

Tym, czym banki mogą konkurować z innymi ofertami dostępnymi na rynku, są różnego rodzaju bonusy, które klienci mogą otrzymać korzystając z danego produktu. Wśród tych najbardziej popularnych można znaleźć na przykład otrzymanie darmowego ubezpieczenia zdrowia lub assistance przez określony czas, zniżki w wybranych sklepach czy dostęp do ciekawych promocji dla użytkowników aplikacji mobilnej banku. Przeglądając rankingi kont bankowych możemy natknąć się również na bonusy w postaci karty kredytowej, która oferowana jest za darmo nowemu klientowi banku, który założy w nim w nim konto bankowe, a także możliwość założenia dodatkowego konta oszczędnościowego z korzystnym oprocentowaniem. Ciekawym bonusem, którym wiele banków wyróżnia swoją ofertę, jest wynagrodzenie nowego klienta określoną kwotą za przeniesienie swojego rachunku do ich placówki lub polecenie usługi innemu klientowi. Kwoty te mogą wynosić od 25 do nawet 250zł. 

 

Wybierając konto bankowe warto dobrze przyjrzeć się zarówno kosztom, które ujęte są w tabeli płat i prowizji, jak również różnego rodzaju dodatkom i bonusom, gdyż te mogą w znacznym stopniu zaważyć na naszej decyzji.